Buhara Uçak Bileti
Anasayfa Buhara Uçak Bileti

Buhara Uçak Bileti

BUHARA GEZİ REHBERİ

Buhara Uçak Bileti

En ucuz Buhara uçak bileti satın almak ve Buhara uçak bileti rezervasyonu yapmak artık çok kolay. www.ozbekistanhavayolu.com web sitemizde yer alan uçak bileti arama motorunda Buhara Uçak Bileti yazarak iki adım da Buhara uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Gün ve ay içinde Buhara  en uygun uçak biletlerini bulabilir ve kolaylık Buhara uçak biletinizi satın alaabilirsiniz.

Buhara en uygun uçak biletleri hangi saat ve günler de olduğunu öğrenmek için sefer listesinde ileri ve geri seçenekleri ile detaylı Buhara uçak bileti araması yapabilirsiniz.  En uygun Buhara uçak seferleri ve en ucuz Buhara Havaalanı biletleri ekranınızda listelenir. Pratik ve hızlı bir şekilde Buhara bilet satın alma işlemine geçebilirsiniz.

Buhara Uçak Bileti seçeneklerini listeleyip yolcu sayısını belirledikten sonra Buhara uçak biletinizi kredi kartı yada para kartı ile 3D güvenli alışveriş yöntemi ile satın alabilirsiniz. Kredi kartı ile alışverişlerde peşin fiyatına taksit seçenekleri sunulmaktadır. Yolcularımızın güvenliği açısından web sitemizden 3D’siz alışveriş yapılmamaktadır. Buhara uçak bileti satın aldıktan sonra mail adresinize Buhara uçak bileti detayları iletilecektir. Ayrıca cep telefonunuza da sms olarak Buhara uçuş detayları gönderilecektir. 

Buhara uçak biletini telefonla satın almak isteyen yolcularımız 7 gün 24 saat 444 34 97 yada 0 212 603 53 00 nolu ücretsiz çağrı merkezi telefonunu arayarak işlemlerini yaptırabilirler.

İslamiyet’in Önemli 3. Merkezi Buhara

Tarihin en önemli ticaret yerlerinden biri olan Buhara İpek Yolu üzerinde bulunur ve Özbekistan’ın en önemli şehirlerinden biridir. En eski Orta Asya şehirlerinden biri olan Buhara, tarihi boyunca, Karahanlılar, Moğollar, Sasaniler, Persler gibi birçok beyliğe başkentlik yapmıştır. Türk İslam dünyasının önemli bilginlerinin yetiştiği şehir, mimari yapıları, kervansaray ve camileri ile anılır. Mekke ve Kudüs’ten sonra gelen Buhara İslamiyet’in en önemli üçüncü merkezi konumundadır.Nüfusun büyük bir kısmını Özbekler oluştururken kentte Türkmenler, Kırgızlar, Tatarlar, Kazaklar, Uygurlar, Tacikler, Ruslar, Kafkasyalılar, ve Ukraynalılar oluşturmaktadır. Günümüzde hala önemli ticaret kültür sanat merkezi olan şehrin pazarları da oldukça renklidir. Pazarlarda yer alan çeşitli el sanatlarının yanı sıra kent halıları ile de ünlüdür. Özbekistanlılar Nasreddin Hoca’yı bizim kadar benimsemişlerdir. Buhara’nın önemli yerlerinden biri olan Leb-i Havuz Meydan’ında eşeğine ters binmiş Nasreddin Hoca heykeli bulunmaktadır.

Buhara’nın tarihi dokusu günümüze kadar gelmiştir 2500 yıldan daha eski bir tarihe sahip olan Buhara’nın tarihi merkezi UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesine dahil edilerek koruma altına alınmıştır.

Buhara Nerededir?

Orta Asya’nın kuzeyi ve batısında Kazakistan, doğusunda Kırgızistan, Tacikistan ve güneyinde Afganistan ile Türkmenistan’a komşu olan Özbekistan’ın 12 ilinden birisidir. Buhara orta –güney kısmında yer alan ilin güneyinde Kırgızistan sınırı vardır. Buhara şehrinin kuzey, batı ve güney bölümü bozkırlar ile çöller bulunmaktadır.

Buhara’ya Ne Zaman Gidilir?

Buhara, karasal iklimin yaşandığı bir yer olarak yaz ayları çok sıcak kış ayları ise çok sıcak geçtiği için gidilebilecek en uygun zaman bahar aylarıdır. Nisan- Mayıs ve Eylül- Ekim aylarında ziyaret edilmesi daha makuldür.

 

Buhara’ya Nasıl Gidilir?

Buhara’ya Türkiye üzerinden direkt uçuşlar bulunmamaktadır İstanbul ve Antalya üzerinden aktarmalı uçuş gerçekleştiren Türk Havayolları, Uzbekistan Airways (Özbekistan Havayolları), Aroflot ve AZAL şirketleri aktarmalı uçuşlar için tercih edilebilir. Bir diğer olanak iste İstanbul- Taşkent’e olan direkt uçuş yapılarak Taşkent üzerinden karayolu ile Buhara’ya ulaşım sağlanabilir. Taşkent-Buhara arası karayolu ile 6-7 saat sürmektedir.

En uygun Buhara uçak bileti bulabileceğiniz platform olan www.ozbekistanhavayolu.com adresine giderek size uygun zamanda en ucuz Buhara uçak biletini bulabilir ve dakikalar içinde biletinizi 3D güvenlik yöntemi ile satın alabilirsiniz. Bir diğer satın alma işlemi ise 444 34 97 nolu çağrı merkezimizi arayarak Buhara uçak bileti satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Buhara Gezilecek Yerler

Buhara’da gezebileceğiniz görülmeye değer açık hava müzeleri, medreseleri ve camilerini ziyaret edebilirsiniz.

Buhara’da gezilecek başlıca yerler

 • Buhara Kalon Minares
 • Ark Kalesi
 • Devlet Mimarlık Sanat Fakültesi
 • İsmail Samani Türbesi
 • Hazreti Eyüp Çeşmesi
 • Chor- Minor
 • Lyabi-Khauz Ensemble
 • Ulugbek Medresesi
 • Mirzo Ulugbek Medresesi
 • Abdulaziz-Khan Medresesi
 • Registan Meydanı

Buhara Şehir İçi Ulaşım

Buhara içinde sokaklarını keşfetmek için yaya bir şekilde yapacağınız gezi sizi memnun edecektir bunu dışında turistik yerlerine ulaşım için genellikle otobüs kullanılmaktadır. Bu otobüsler şehir içi ve şehir dışı olarak hizmet vermektedirler. Ayrıca Buhara Uluslararası Havalimanı iç hatlar uçuşları da gerçekleştirmektedir. Bununla birlikte Buhara’ya diğer şehirlerden tren yolculuğu ile ulaşmak mümkündür. Şehir merkezine 12 kilometre uzaklıkta bulunan bu tren ile Buhara-Semerkand seferleri de düzenlenmektedir iki şehir arası tren ile yolculuk yaklaşık 3 saat sürmektedir.

Buhara Uluslararası CIP Salonu

Buhara uluslararası havaalanının gidiş terminalinde CIP salonu bulunmaktadır.
 
CIP salonu hizmeti, onaylı listeye göre business class yolcuları için ücretsizdir.
 
Herhangi bir yolcu, CIP salonu hizmetlerini (geliş ve gidiş) kullanabilir.
 
 

27 Şubat 2018 Salı 19:02:36

İletişimclose

Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon işlemleri yapmak için 7/24 müşteri temsilcilerinize web sitemizdeki telefonlardan ulaşabilirsiniz.

6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit